A víz mellett, távol az internettől

2015. július 24. 15:00

Idén 11. alkalommal szervezte meg az Izgő-Mozgó Kölyökklub a strandtábort. A négy turnusban közel 120 gyermek tölti mindennapjait úszástanulással, játékkal. Ezen a héten 15 fiatal az éjszakát is a strandon töltötte. Július 31-én tartják meg záró programjukat a táborozó gyerekek, ahová várják szüleiket és tesóikat is.

Lótortával kínálták kedvenceiket a gyerekek

2015. július 24. 09:30

Szénaágyra készített korpagombóc, zabkörettel. Többek között ilyen lótortával kínálták a Mezőgazdasági Szakiskola Lovastáborának résztvevői kedvenceiket az első napon, miután megtanulták, hogy mivel kell takarmányozni négylábú barátaikat. A táborban 19 gyermek (6-tól 10 éves korig) tanul lovagolni és fogatot hajtani.

Amire büszkék vagyunk

2015. július 26. 09:30

Az épület műemléki védettség alatt áll, az első emeletes épülete a városnak. A 18. században gazdasági jelentősége is nagy volt, hiszen építése egybeesett Kiskunfélegyháza várossá fejlődésével.

In memoriam Fürge

2015. július 31. 18:00

A Szent István napi programok keretében rendezik meg Kiskunfélegyházán a Petőfi téren a VI. Jótékonysági kutyakiállítást augusztus 20-án, 8 órától.

Anyakönyvi hírek

2015. július 23. 14:40

A Kiskunfélegyházán és környékén 2015. 29. hetében házasságot kötők és elhunytak névsora a Félegyházi Közlöny hírportálon.

Támadnak a pollenek

2015. július 23. 13:20

Hamarosan cudar idők jönnek az allergiásokra, kezdődik a parlagfűszezon. A járási hivatalok már ellenőrzik, hogy mindenki eleget tett-e irtási kötelezettségének.