A römiverseny Félegyházára csábítja a legjobb kártyásokat

2015. október 26. 15:30

Kiskunfélegyházán 14. alkalommal rendezték meg a Desperadó Kupa Römibajnokságot. Az évek során egyre népszerűbbé váló versenyre többek között a fővárosból, Hódmezővásárhelyről és Szegedről is érkeztek kártyások. Idén 27-en ültek asztalhoz, hogy összemérjék tudásukat, próbára tegyék szerencséjüket.

Jó példa a parasportoló élete

2015. október 27. 09:30

Különleges élményben volt részük a Platán Utcai Általános Iskola hetedikeseinek, akik boldogságórán vehettek részt osztályfőnökük Tarjányi Xénia irányításával. Az óra különleges vendége Lőrincz Krisztina volt, aki 10 éve kerekesszékhez kötött. Parasportolóként azonban a világ élvonalába jutott.

A jó példa követőkre talál

2015. október 26. 09:30

Tülkös Melinda, Jégh Roberta optikus és családja példáját követve döntötte el, hogy maga is hozzájárul Félegyháza köztereinek virágosításához. Nemrégiben több száz virághagymát adott át a VSZKSZ munkatársainak, amelyek azóta már a belvárosi virágágyásokban várják a bimbófakasztó tavaszt.

Adni jó

2015. november 29. 11:30

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár, a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat valamint a Radio Smile közös ajándékgyűjtést szervez karácsonyra, rászoruló családok részére.

Őseink, hőseink nyomában

2015. október 24. 15:45

Ebben az évben is megszervezte a hagyományos őszi egyházközségi zarándoklatot a Szent István Plébánia. Ötvenöt zarándok indult útnak, hogy meglátogassák Máriaradnát. A település évszázadokon át a Dunától keletre lévő Egyházközségek zarándokhelye volt. Ezzel párhuzamosan a dunántúli hívek Mariazellbe indultak a Szűzanyát köszönteni.

Rangos elismerés egy félegyházi tűzoltónak

2015. október 24. 15:20

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 59., valamint a Köztársaság kikiáltásának 26. évfordulója alkalmából harmincnégyen vehettek át miniszteri, főigazgatói és megyei igazgatói elismerést a Kiskunsági Nemzeti Park területén, valamint Kiskunhalas külterületén keletkezett erdőtüzeknél tanúsított rendkívüli helytállásukért, október 22-én.

KSH: több születés és halálozás

2015. október 24. 10:20

Több gyermek született és többen is haltak meg az év első nyolc hónapjában, mint a múlt év ugyanezen időszakában, a természetes fogyás mértéke növekedett - tájékoztatta a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az MTI-t.

Nem tartom magam sem hősnek, sem áldozatnak

2015. október 26. 11:30

Szeretettel és ismerősként fogadták Buda Ferenc Kossuth- és József Attila-díjas költőt november 22-én a városi könyvtárban megtartott író-olvasó találkozón. Hamar előkerültek az otthon féltve őrzött régi és új verseskötetek, amelyeket dedikáltattak is. Ezt követően K. Csontosné Tompa Anna nyugalmazott pedagógus beszélgetett a költővel, miközben felváltva idézték régi és új verseit.

Félegyházán is elérhető a sóterápia

2015. október 23. 12:03

Az asztmában, allergiában, vagy visszatérő légúti betegségekben szenvedőknek különösen jótékony hatású a sóterápia, de baktérium- és csíraölő hatása miatt megelőző jelleggel mindenki másnak is ajánlott. Mostantól Félegyházán is elérhető a só mikroszemcséinek inhalálása, amely minden korosztály számára mellékhatásoktól mentes, hatékony kiegészítő, vagy egyedi terápiát nyújthat.