Bácsalmási sikerek a megyei kézilabdában

2017. március 19. 13:30

A Dél-100 Kiskunfélegyháza mindkét megyei felnőtt kézilabdacsapata a Bácsalmási PVSE ellen lépett pályára a bajnokság soros fordulójában, március 18-án. A férfiak hazai környezetben a Kész Arénában fogadták ellenfelüket, míg a nők Bácsalmásra utaztak. Egyik félegyházi együttesnek sem termett babér, a férfiak 27-38-ra, míg a nők 26-38-ra maradtak alul erősebb riválisukkal szemben. A férfiak a középmezőny alsó részében, a 10. helyen állnak a bajnokságban, míg a nők 2 ponttal továbbra is sereghajtók.

Kiütéses városföldi győzelem

2017. március 18. 18:05

A papírformának megfelelően nem késztette nagy ellenállásra a sereghajtó Kiskunfélegyházi Vasutas a tavalyi bajnok Városföldi SE-t a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság 19. fordulójában. Már az első percekben megszerezték a vezetést a városföldiek és a hat gólig jutó Kiss László vezetésével 13-1-re győztek. A félegyháziak egyetlen találatát Kele Martin érte el a 73. percben.

Hazai pályán botlott a KHTK

2017. március 19. 09:00

Első hazai tavaszi találkozóján némi meglepetésre 2-1-es vereséget szenvedett a Kiskunfélegyházi HTK labdarúgócsapata a megyei I. osztályú bajnokság 19. fordulójában. A KHTK a középmezőnyhöz tartozó Akasztó FC-t látta vendégül március 18-án. Gólnélküli első félidő után a vezetést is megszerezték a félegyháziak, de a lelkesen és harcosan játszó vendégek nem adták fel, előbb kiegyenlítettek, majd egy szép szabadrúgásgóllal megnyerték a mérkőzést. Veresége ellenére a KHTK megőrizte harmadik helyét a bajnokságban.

Súlyos ítéletek születtek a félbeszakadt meccsek miatt

2017. március 18. 17:00

Súlyos eltiltásokkal, pontlevonással ért véget a Kiskunmajsa – Hetényegyháza megyei II. osztályú bajnoki mérkőzés. A tömegverekedés miatt a szintén félbeszakadt Nyárlőrinc – Pálmonostora meccsen történteket még vizsgálják a megyei labdarúgó szövetség illetékesei. A Pálmonostora kiállított ifjúsági játékosát, Papp Patrikot pedig 21 hónapra eltiltották minden labdarúgással kapcsolatos tevékenységtől.

Csökkentette hátrányát az NB II-es kézicsapat

2017. március 19. 12:00

Zsinórban negyedik alkalommal nyert a P&P Kiskunfélegyházi HTK az NB II-es felnőtt férfi kézilabda bajnokság dél-keleti csoportjában. A 16. fordulóban a Békéscsabai BDSK otthonában szoros mérkőzésen 27-20-as győzelem született március 18-án. A P&P KHTK fontos sikert aratott, a bajnoki éllovas Kunszentmárton ugyanis 32-27-re kikapott Mezőtúron. A félegyháziak hátránya 5 pontra olvadt a listavezetővel szemben. E két csapat március 25-én, szombaton 18 órától egymás ellen lép pályára Kunszentmártonban. A pillanatnyi forma alapján bizakodhatnak a félegyháziak és fűtheti őket a visszavágás vágya, legutóbb ugyanis 24-20-ra a kunszentmártoniak nyertek a Kész Arénában.

Tiszakécskén maradt a három pont

2017. március 18. 17:45

Egy gól döntött a Duna Aszfalt TVSE II. és a Kiskunfélegyházi HTK II. rangadón a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokságban. A tiszakécskeiek ősszel 6-0-ra kikaptak Félegyházán, most sikerült a visszavágás. A mérkőzés egyetlen gólját Tóth Tamás szerezte a 45. percben. A KHTK II. három megnyert találkozót követően első alkalommal veszített pontot a tavaszi szezonban.

Hallássérültek röplabda tornája

2017. március 18. 14:00

A Kész Aréna Városi Sportcsarnok adott otthont a III. Kesina Kupának, a hallássérültek röplabda tornájának március 18-án. A versenyt férfi és vegyes kategóriában bonyolították le. A mérkőzések párhuzamosan három pályán zajlottak. A dobogósok mellett díjazták a legjobb csapatkapitányt, a legjobb játékost, a támadó és védőjátékosokat.

Sakkversennyel emlékeztek László Jenőre

2017. március 19. 10:30

A 12. László Jenő sakk emlékversenyt rendezték meg március 18-án a kiskunfélegyházi Kossuth Lajos Szakképző Intézményben. A versenyen két csoportban 14 felnőtt és 7 ifjúsági korú játékos ült asztalhoz. Korábban hárman is diadalmaskodtak a résztvevők közül és ezúttal is gondoskodtak arról, hogy ne kerülhessen új név a vándorserlegre. A versenyen végül Kovács Zoltán győzött 2009 után második alkalommal. Az ifjúsági csoportban a félegyházi fiatalokat megelőzve a Kecskemétről érkező Árvai Tamás veretlenül nyert. A tornát követően különdíjakat is kiosztottak, a legtapasztaltabb játékos Rácz István (76) és a legfiatalabb, Tóth Tamás (10) egyaránt ajándékot vehetett át.

Rövid, de velős lesz a Duna Aszfalt Kupa

2017. március 21. 10:30

Megújult formában tér vissza a Duna Aszfalt Kupa: a hazai tereprali bajnokság, a CEZ-bajnokság és a motoros Európa-bajnokság idei nyitó futama, amelyre március 24-e és 26-a között kerül sor, ezúttal három helyett csak kétnapos lesz, azonban kihívásból ezúttal sem lesz hiány.

Hivatalosan is megalakult az új félegyházi boksz klub

2017. március 20. 11:30

Az ökölvívó szövetség a közelmúltban hivatalosan is elfogadta a kiskunfélegyházi Hideg László Boksz Klub megalakulását. A klub fiataljai és felnőtt tagjai már évek óta rendszeresen járnak edzésekre. A vezetőedző szerint a közösségben máris van 2-3 olyan tehetséges gyerek, akik éremeséllyel indulhatnak a következő diákolimpián. De a 24-25 évesek között is vannak, akik hamarosan rangos versenyeken szállhatnak ringbe – tette hozzá.