Veszprém formái és színei a könyvtárban

2015. január 25. 18:25

A veszprémi Ircsik József (1932-1968) festőművésznek nyílt kiállítása január23-án a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A tárlatmegnyitón a Veszprémi Városi Televízió filmjét mutatták be, amelyben barátok, művészettörténészek visszaemlékezése, értékelése mutatta be az Egry-díjas képzőművész életét, munkásságát. A tárlat január 27-éig látogatható.

Izgulva, de szépen adták elő a Himnuszt

2015. január 23. 12:00

A Magyar Kultúra Napja alkalmából január 22-én, a Himnusz születésének napján, Himnuszmondó versenyt rendezett Kiskunfélegyházán a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület és a Petőfi Sándor Városi Könyvtár.

Országos szakmai elismerést kapott a KIO

2015. január 24. 11:20

Minősített Közművelődési Intézmény Címet adományozott az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Kecskeméti Ifjúsági Otthonnak a Magyar Kultúra Napja alkalmából. Az elismerést dr. Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár adta át Habuda Ibolyának az intézmény megbízott vezetőjének, Józsa Katalin volt igazgatónak és Süli Csontos Ottónak, Kecskemét Értékmegőrzési Bizottsága alelnökének.

Minőségi Díjat kapott a Kecskeméti Katona József Könyvtár

2015. január 23. 12:40

A létező legmagasabb szakmai elismeréssel tüntették ki csütörtökön a Kecskeméti Katona József Könyvtárat. A Könyvtári Minőségi Díjat, amit idén osztottak ki először, Balogh Zoltán Emberi Erőforrások minisztere adta át Ramháb Máriának, a könyvtár igazgatójának Budapesten, a Petőfi Irodalmi Múzeum dísztermében.

Múzeumi fotógyűjtemény az interneten

2015. január 23. 09:40

A muzeológusokat régebben rémülettel töltötte el a "családi fotó" jelenség. Képek milliói sodródtak a családi emlékezetek terében adatolatlanul, történeti és fotográfiai értékeiket gyakorta meglehetősen túl- vagy alulértékelve.

Zenével, tánccal, prózával ünnepelte Félegyháza a kultúrát

2015. január 23. 07:30

Méltóképpen emlékezett meg Félegyháza a magyar kultúra napjáról. Az ünnepi műsor összeállítóinak sikerült Márai Sándor intelmét megfogadniuk: „Te válogass. Ne finnyásan és orrfintorgatva válogass, hanem szigorúan és könyörtelenül. Nem lehetsz elég igényes erkölcsiekben, szellemiekben. Nem mondhatod elég következetesen: ez nemes, ez talmi, ez érték, ez vacak. Ez a dolgod, ha ember vagy, s meg akarod tartani ezt a rangot.” A művelődési központ színháztermében megrendezett műsor teltházat vonzott, és a nagytiszteletű közönség szerencsére a tetszésnyilvánítástól sem tartózkodott. Ezekben az értékes pillanatokban teremtődött meg az egység alkotó és közönség között, s ilyenkor minden jelenlévő tudta, miért fontos ünnepelni a magyar kultúrát.

A tehetséges emberek tudatosabbak is

2015. január 22. 08:25

Egy friss, hazai kutatás a tehetséget és a tehetséghez kapcsolható tényezőket járja körül. Vizsgálja a megkülönböztető jegyeket, felismerhetőséget, a szükséges lépések és a tudatosság szerepét.