I. Nimród Footgolf amatőr verseny

2019. november 7. 16:00

A Nimród Footgolf Sportegyesület és a Hungarikum Liget – Lakitelek Népfőiskola szervezésében rendezik meg az I. Nimród Footgolf amatőr versenyt november 23-án, szombaton 9 órától. A játék helyszíne: Hungarikum Liget (Lakitelek Népfőiskola) – Nimród Szabadidő és Footgolf Park (6065 Lakitelek, Felsőalpár 3.)

Könyvtársarok – Bella Italia – gyönyörű Olaszország

2019. november 4. 16:00

Író-olvasó találkozót tart városunk szülötte, Semperger-Sommariva Kinga, az Egy kis Itália blog szerzője, az északkelet-olaszországi Friuli-Venezia Giulia régió „magyar nagykövete”, november 12-én, kedden a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Ehhez a rendezvényhez kapcsolódva ajánlunk olyan kiadványokat, amelyek a könyvtárból kikölcsönözhetőek.

Megavers 12 – Országos televíziós tehetségkutató verseny

2019. október 30. 11:30

Az Aba-Novák Agóra Kulturális Központ és a Szolnok Televízió 2009-ben a költészet napja alkalmából indított tehetségkutató versenyt, amelynek célja, hogy a versszerető közönség tehetséges fiatalok értő tolmácsolásában élvezhesse a klasszikus és kortárs költők műveit.

Tanári hangverseny a művészeti iskolában

2019. október 28. 12:30

Tanári hangversenyt rendezett a Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola október 22-én, az intézmény dísztermében. A koncertet Balázs Árpád zeneszerző tiszteletére mutatták be, aki feleségével karöltve hallgatta végig a csodás darabokat.

Bárdos Lajosra emlékeztek

2019. október 22. 13:00

Bárdos Lajos Kossuth- és Erkel Ferenc-díjas magyar zeneszerző születésének 120. évfordulója alkalmából adott hangversenyt a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusa Szatmári Imre vezetésével október 19-én, a Móra Ferenc Művelődési Központ színháztermében. Vendégkórusként Székesfehérvárról érkezett az Alba Regia Vegyeskar, akik először adtak koncertet Félegyházán. Zongorán közreműködött Bolla Julianna, valamint a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar tagjai.

Könyvtársarok - 260 éve született Kazinczy Ferenc

2019. október 22. 10:00

Árny, csalogány, csermely, forradalom, lég, szellem, szerény – ezeket a szavakat a 260 éve, 1759. október 27-én született Kazinczy Ferenc író, költő, műfordító, a nyelvújítás mozgalmának vezéralakja alkotta meg, aki évtizedeken át széphalmi birtokáról szervezte a magyar irodalmi életet.