Mi Gárdonyink vetélkedő

2019. december 5. 16:00

Pálmonostorai iskolában már hagyománnyá vált a „Mi Gárdonyink” vetélkedő, amelyet az idén ötödik alkalommal rendeztek meg a Pálmonostorai Gárdonyi Géza Általános Iskolában. A versenyen hat iskola csapata vett részt.

El Camino - Az út folytatódik

2019. december 4. 10:00

El Camino – Az út folytatódik címmel megnyílt Tarjányi Xénia képkiállítása a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A november 29-én megnyitott tárlatot Pintér Anna festőművész mutatta be. Az est folyamán zenés és prózai műsort is láthattunk, amelyről a kiskunfélegyházi Platán Utcai Általános Iskola növendékei gondoskodtak.

Aki lájkol, nem biztos, hogy a kórházban is meglátogat

2019. december 3. 07:30

Szeress és tégy, amit akarsz! Dr. Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek szerint, ha mindannyian eszerint a Szent Ágostoni gondolat szerint élnénk, a világ jobb hely lehetne.  Mert aki szeret, az nem okoz kárt az embertársainak, és Istent is tiszteletben befogadja.

Csézy elbűvölte a közönséget

2019. december 2. 18:30

Teltházas kocertet adott Félegyházán Csézy november 30-án, szombaton, a Móra Ferenc Művelődési Központban. Az ingyenes koncerten karácsonyi dalokkal szórakoztatta a nagyérdeműt a bájos előadó.

Eget látó mesefa mesemondó találkozó

2019. december 2. 10:30

Minden népnek megvan a saját népmesei világa. Ez alól mi, magyarok sem vagyunk kivételek. A mi népmesei elemeink között fellelhetők a félelmetes, hétfejű sárkányok, elkeseredett királyok, bátor legények és a hétországra szóló lakodalmak. Ezek az elemek és motívumok a mondavilágból erednek, és fontos elemei az eleinte szájhagyomány útján terjedő műveknek.

Nagy Zsolt ikon festőművész kiállítása a könyvtárban

2019. november 29. 11:30

Nagy Zsolt ikon festőművész, képzőművész tanárnak nyílt kiállítása Idő Istennek – A Belső Ima útja címmel a városi könyvtárban. A tárlatmegnyitón Rosta Ferenc alpolgármester mutatta be a félegyházi Móra gimnáziumból indult művész életútját, a kiállított alkotásokat.

Nagyon szeretnek minket a törökök

2019. november 25. 15:30

Törökországról, annak kultúrájáról, a két nép kulturális és gasztronómiai kapcsolódásairól tartott előadást, néprajzi barangolást dr. Bartha Júlia a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban, november 21-én. A karcagi keletkutatót Bánkiné dr. Molnár Erzsébet, az MTA doktora mutatta be. Közreműködött Zsirmik István (doromb).

Könyvtársarok - Várjuk együtt a Mikulást!

2019. november 19. 07:30

December 5-e éjjelén, december 6-a hajnalán a Mikulás házról házra jár és titokban meglátogatja az éppen alvó gyermekeket. Ha egész évben jól viselkedtek, akkor az ablakba kitett, megtisztított cipőcskékbe, csizmácskákba apró ajándékokat helyez el. A rosszak is elnyerik méltó jutalmukat, az aranyszínű virgácsot.

Egy kis Itáliát varázsolt a könyvtárba

2019. november 13. 16:00

Egy kiskunfélegyházi lányról, álmokról, sikerekről, fájdalmakról és hibákról, szerelemről és boldogságról, és sok utazásról szólt az előadás. Semperger-Sommariva Kingával találkozott a közönség október 12-én a városi könyvtárban, aki Egy kis Itália címmel tartott ismeretterjesztő élménybeszámolót.