Strandbirkózásban is jók a félegyháziak

2022. július 4. 16:01

Olimpiai sportág lesz 2028-tól a strandbirkózás, egyre népszerűbb a sportolók és a közönség körében is. Egyszerűek, könnyen követhetőek a szabályok és izgalmas mérkőzéseken dől el a végeredmény.

Extrém hőség és bokáig érő homok

2022. július 4. 16:00

A IUSTITIA Sport és Kulturális Egyesület a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóságával közösen szervezte meg az idei Futó-homok Félmaratont július 2-án, a bugaci homoktengerben. A verseny igazi embert próbáló futás, extrém körülmények között. Célja az egészséges életmód és a szabadidő hasznos eltöltésének népszerűsítése, valamint a futás örömeinek megismertetése korra és nemre való tekintet nélkül. Versenylehetőség az amatőr sportolók részére. Nem utolsó sorban pedig a Kiskunsági Nemzeti Park tevékenységének megismertetése.

Elbúcsúzott Rónaszéki Gábor

2022. július 3. 11:00

Július 2-án, a Sarlós Boldogasszony Templom búcsúján köszönt el Kiskunfélegyházától Rónaszéki Gábor plébános. Az ünnepi szentmise egyben Geszler Péter új plébános beköszönő szentmiséje is volt.

Júliusi áramszünetek

2022. július 2. 18:00

Az NKM Áramhálózati Kft. továbbra is elvégzi a tervezett fejlesztési és karbantartási munkákat a megfelelő biztonsági intézkedések megtételével. Kiskunfélegyházán, egyes helyszíneken az ügyfelek igénye alapján történik hálózatépítés júliusban.

Folyamatos a betakarítás

2022. július 3. 12:00

A száraz meleg időjárás és az aszály ellenére az ország kenyere biztosított – közölte Nagy István agrárminiszter a közösségi oldalára feltöltött videóban.

Hetedszer is Sörfesztháza

2022. július 3. 16:00

Már hetedik alkalommal rendezik meg KIskunfélegyházán a népszerű Sörfesztházát, ami most kiegészül a X. Nemzetközi Zaporozsec Kiállítás és I. Veterán Kerékpár Találkozó eseményével Kiskunfélegyháza főutcáján, a vasútállomás mellett.

Nyári nyitvatartás a városi könyvtárban

2022. július 4. 12:00

Augusztus 28-áig rövidített nyitvatartással várja vendégeit a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár. Az intézmény hétfő mellett szombaton is zárva tart. Kedden és pénteken 8-tól 17 óráig, szerdán és csütörtökön pedig 12-től 17 óráig látogatható.