Csütörtökön ülésezik a képviselő-testület

2020. szeptember 23. 09:00

Kiskunfélegyháza képviselő-testülete szeptember 24-én 16 órakor tartja soros ülését. A képviselők 21 napirendről döntenek. A bizottságok hétfőn és kedden valamennyi előterjesztést megtárgyalták, és azokat elfogadásra javasolják a testületnek.

Platán-Széchenyi-Csibeavató

2020. szeptember 22. 12:00

Minden platános diák tudja, miért függ össze ez a három gondolat iskolájukban. Minden évben szeptember 21-én emlékeznek Gróf Széchenyi István születésnapjára. Idén 22. alkalommal rendezték meg a Széchenyi napot a Platán iskolában. Ezen a napon méltó ünnepi műsorral emlékeztek meg a legnagyobb magyar életéről és munkásságáról, amelyet koszorúzással zártak, ahol az iskola diákjai helyezték el a megemlékezés virágait.

Félegyházi éremeső

2020. szeptember 22. 15:00

Nagy siker övezte a Magyar Professzionális Erőemelő Liga Kupa és Elit Show megrendezését a Kiskunfélegyházi Városi Sportcsarnokban. A háromnapos versenyre mintegy 700 fő nevezett, akik RAW + EQ: Erőemelés-guggolás-felhúzás kategóriában, illetve fekvenyomás és bicepszverseny keretében mérték össze tudásukat. Sok szép eredmény született és a félegyházi versenyzők is kiválóan szerepeltek.

Joggingos sikerek – Országos bajnok teniszcsapat és éremeső aquatlonban

2020. szeptember 22. 09:00

A Nemzeti Edzés Központ adott helyet a szeptember 19-én a Magyar Tenisz Szövetség által rendezett Play and Stay Csapat Bajnokság Döntőjének. A csapatbajnokságon 32 fiú és 12 lány csapat vett részt az egy héttel korábbi selejtezőn, ahonnan már csak az ország legjobb 8 fiú és 4 legjobb lány csapata jutott tovább a szombati döntőre.

Könyvtársarok – Országos könyvtári napok a 200 éves Hattyúházban

2020. szeptember 23. 10:00

Október 5-e és 11-e között 15. alkalommal rendezi meg a 30. születésnapját ünneplő Informatikai és Könyvtári Szövetség (IKSZ) a könyvtári szakma legtöbb intézményt, résztvevőt megmozgató sorozatát, az országos könyvtári napokat. E két jelentős évfordulóhoz kötődve kapta a program a Könyvtárak az emberekért – Ünnepeljünk együtt! címet.

Széchenyi Istvánra emlékeztek

2020. szeptember 21. 17:00

Gróf Széchenyi Istvánra emlékeztek szeptember 18-án, a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnáziumban, valamint szeptember 21-én, Széchenyi születésnapján, a Platán Utcai Általános Iskolában.

A selyemfestő virtuóz kiállítása nyílt meg a könyvtárban

2020. szeptember 21. 14:00

Kovács Zsóka selyemfestő művésznek nyílt kiállítása a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban, szeptember 18-án. A tárlatot Kósa Klára keramikusművész, a Magyar Művészeti Akadémia tagja ajánlotta az érdeklődők figyelmébe. A megnyitón közreműködtek a Balázs Árpád Művészeti Iskola növendékei. A tárlat október 17-éig látogatható.

Megszakadt a jó sorozat

2020. szeptember 20. 18:55

Az eddig százszázalékos, három győzelemmel rajtoló Kiskunfélegyházi HTK II. látogatott Lakitelekre a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjának 5. fordulójában. A mérkőzésen mindössze egy gól született, azt a hazaiak szerezték.