Újabb félegyházi birkózó lett országos bajnok!

2021. szeptember 26. 19:25

Az elmúlt hétvégén rendezték a fiú szabadfogású birkózó diákolimpiai bajnokságokat. Szeptember 17-én Orosházán a diák korosztály – 12-13 évesek – léptek szőnyegre és nagyszerű félegyházi sikereknek örülhettünk.

Félegyházi éremeső a világbajnokságon

2021. szeptember 26. 16:25

Miskolcon rendezték meg szeptember 19-e és 25-e között a WUAP World Championship 2021 nevű sorozatot. A világbajnokságon 5 félegyházi méretette meg magát. Fekvenyomásban, felhúzásban és erőemelésben is érmes helyezések születtek. Kárpáti Beáta fekvenyomásban lett világbajnok kategóriájában. Gubicza Pál felhúzásban, Takács Tamás erőemelésben szerzett aranyérmet. Kiss Krisztián ugyancsak a dobogó legfelső fokára állhatott fel felhúzásban, míg Bajzák György kemény mezőnyben ért el ezüstérmet fekvenyomásban.

Bugacon győzedelmeskedett a Vasutas SK

2021. szeptember 26. 15:40

Pozitív mérleggel, 3 győzelemmel és 2 vereséggel a háta mögött látogatott Bugacra a Kiskunfélegyházi Vasutas SK focicsapata a megyei III. osztályú bajnokság északi csoportjában. A gólokban gazdag mérkőzés 4-2-es félegyházi győzelmet hozott.

Kiütéses siker Izsákon

2021. szeptember 26. 15:05

Papírforma győzelmet aratott a még pont nélkül álló Izsáki SSE otthonában a Kiskunfélegyháza II. focicsapata a megyei II. osztályú bajnokság északi csoportjának 6. körében.

Ismét kiválóan szerepeltek a szenior úszók

2021. szeptember 26. 17:00

Szeptember 25-én, Hódmezővásárhelyen rendezték meg az I. Rövidpályás Szenior Országos Úszóversenyt, 30 egyesület 155 versenyzőjével. Városunkat heten képviselték, akik szépen szerepeltek a megmérettetésen – mondta el lapunknak Ónodi László csapattag.

Vendéggyőzelmet hozott a rangadó

2021. szeptember 26. 12:45

Az első helyezett Kiskunfélegyháza labdarúgócsapata fogadta a negyedik helyezett Jánoshalmi FC-t a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság rangadóján. A várakozásoknak megfelelően nagy csatát hozott az összecsapás. A vendégek kétszer is előnybe kerültek, ami elégnek bizonyult a három pont begyűjtéséhez.

Hatalmas érdeklődés mellett zajlott a Kutatók Éjszakája

2021. szeptember 25. 14:00

A szeptember 24-én, péntek délutáni program során részt vehettek az érdeklődők szárazjeges kísérleteken, őrző-védő kutyák bemutatóján, megismerhették a gimnazisták díjnyertes projektjeit, betekinthettek a fizikaszertárba, előadást hallgathattak régészeti feltárásokról, sőt sötétedés után a gimnázium udvarán látványos kísérleteknek lehettek szemtanúi. Volt logikai szoba és egészségfejlesztés témában is válaszokat kaphattak kérdéseikre.

Elkezdődött a megyei U-15-ös leány bajnokság

2021. szeptember 25. 10:00

Kecelen kezdte meg bajnoki szereplését az Astra HFC Kiskunfélegyháza leány csapata az U-15-ös megyei labdarúgó-bajnokságban. A szeptember 23-i mérkőzés gólokban gazdag első negyedórát hozott és 3-2-es hazai győzelemmel ért véget.

Főhajtás a kommunizmus elszenvedői előtt

2021. szeptember 24. 18:00

A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat 2016 óta emlékezik meg a kommunista diktatúra áldozatairól. A dr. Szobonya Zoltán nevével fémjelzett emléknapon, szeptember 24-én a megyeháza dísztermében Rideg Lászlótól, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnökétől vehették át az elismeréseket azok, akik még élő tanúi történelmünk e nehéz időszakának. Többeknek már csak a hozzátartozóinak adatott meg, hogy elfogadják a főhajtást.