Az anyatej világnapja a könyvtárban

2019. szeptember 20. 16:30

A Kiskunfélegyházi Védőnői Szolgálat, a Nagycsaládosok Kiskunfélegyházi Egyesülete és a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár szeretettel vár minden érdeklődőt Az anyatej világnapja alkalmából a kibővített Betűbölcsi programjára. A rendezvény október 1-jén, kedden 10 órakor lesz a városi könyvtárban.

Autómentes Nap az életmentés és a sportos szórakozás jegyében

2019. szeptember 20. 17:30

Az Európai Mobilitás Hete programsorozat részeként Autómentes Napot rendeztek Kiskunfélegyházán, szeptember 20-án, a Városi Sportcsarnok udvarán és alulájában. Az európai kezdeményezés célja, hogy felhívja a figyelmet a környezettudatosságra és fenntartható városi közlekedésre. Az esemény megnyitóján Csányi József polgármester köszöntötte a megjelenteket, többek között a helyi iskolák diákjait, akik szép számmal képviseltették magukat.

Átadták Móra Ferenc mellszobrát a Móravárosban

2019. szeptember 20. 16:00

Ünnepélyes keretek között adták át szeptember 20-án, pénteken Rieger Tibor Kossuth-díjas szobrászművész Móra-szobrát a Móravárosban. A kedves ünnepségen tiszteletét tette az alkotó, a város elöljárói, a körzet önkormányzati képviselője, intézményvezetők, a városrész lakói és diákjai.

Bodor Miklós, a művészet szabad betyárja

2019. szeptember 21. 07:30

Szeptember 19-én, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár Hattyúház termében mutatták be Bodor Miklós festőművész és grafikus alkotásaiból megjelent albumot. A jelenlévőket Kállainé Vereb Mária, az intézmény igazgatója köszöntötte.

Anyakönyvi hírek

2019. szeptember 19. 12:00

A Kiskunfélegyházán és környékén 2019. 37. hetében újszülöttek és elhunytak névsora a Félegyházi Közlöny hírportálon.

Félegyházi derbi a megyei bajnokságban

2019. szeptember 19. 13:00

Egy kivételével minden megyebeli csapat pályára lép a különböző osztályú kézilabda-bajnokságok soron következő fordulójában. A KTE hazai pályán, a KNKSE idegenben javíthatja múlt heti botlását és elrajtol a megyei női bajnokság is.

Szeptember végén tartják a Európai Diáksport Napot

2019. szeptember 21. 10:00

Az idei évben Bács-Kiskun megye a hatodik a ranglistán, a szeptember utolsó pénteki napján tartandó diáksportnapra regisztrált iskolákat tekintve. A megyében található 314 oktatási intézmény közül összesen 94 iskola regisztrált a www.essd.eu/hu honlapon, mely 30 százalékos megyei lefedettséget jelent.