Négy góllal nyert a KHTK II.

2021. április 18. 11:00

Rangadó keretében fogadta a Kunszállás SE csapatát a Kiskunfélegyházi HTK II. a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjában. A tabella második helyén álló félegyházi csapatra nem várt könnyű feladat, de a rangadó fölényes sikerrel ért véget.

Egy félidőn át tartotta magát a Vasutas SK

2021. április 18. 09:00

Az esélyesebb Solti FC sikerét hozta a Kiskunfélegyházi Vasutas SK elleni találkozó a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjában. A félegyházi együttes a szünetig 1-1-es döntetlenre állt, de a második félidő elején megítélt két büntetőnek is köszönhetően végül 4-2-re alulmaradt.

Várhatólag április végén ismét volán mögé ülhetnek a tanulók

2021. április 18. 14:00

A kormányrendeletek értelmében a gépjárművezető-képzéssel foglalkozó autósiskoláknál is csak távoktatással lehetett oktatni. Mint tudjuk, csak az elméleti oktatást lehet így megoldani, ezért az iskolák felfüggesztették a gyakorlati oktatást, illetve a KAV (Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont) is március 18-ától határozatlan ideig felfüggesztette a járművezetők és közlekedési szakemberek vizsgáit – mondta el Füredi András, az egyik félegyházi autósiskola vezetője lapunknak.

Kigyulladt egy garázs Kiskunfélegyházán

2021. április 17. 14:30

Egy körülbelül ötven négyzetméteres garázs és a benne álló két autó égett Kiskunfélegyházán, az Esze Tamás utcában. Az esethez a város hivatásos tűzoltóit riasztották, akik négy vízsugárral eloltották a lángokat.

Tizenkettedik alkalommal rendezték meg Félegyházán a tavaszi virágünnepet

2021. április 17. 15:00

A főtéren ezúttal is bőséges volt a kínálat a tavaszi virágokból. Mint kiderült, a félegyháziak kedve sem csökkent, hogy kertjeiket, előkertjeiket, balkonjaikat színpompás virágokkal díszítsék. De a rendezvény kínálatát bővítette, hogy a helyi keramikusok, zöldség- és gyümölcstermelők is kínálhatták portékáikat. A helyi mezőgazdasági bolt virágföldet, növényvédőszereket kínált. A virágünnepre sok család látogatott ki, ezért is volt jó, hogy a vásárlást nem nagyon érdeklő gyerekeket egy-egy lufival ajándékozhatták meg.

Védjük a fagytól a palántákat!

2021. április 17. 16:00

Bár a piacon már többféle palánta kapható, a termelő, Czibolya Mihály is azt tanácsolja, hogy egy kis védelmet nyújtsanak ezeknek a zsenge növényeknek, ha fagyos hajnalt jelez az időjárás-előrejelzés. Ilyen lehet egy fátyolfóliás takarás, ami már jelentősen védheti a növényt a fagykártól. A takarás következtében nappal felmelegszik a talaj, a növény és a levegő és éjjel a fólia megtartja a hőt.

Jó hírt jelentett be Kásler Miklós az SMA-betegeknek

2021. április 16. 16:30

Kulcsfontosságú megállapodást kötött a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő az SMA-ban szenvedő magyar betegeknek, idén áprilistól egyedi méltányosság alapján elérhetővé válik hazánkban a Zolgensma nevű génterápiás gyógyszer – jelentette be közösségi oldalán Kásler Miklós.

Rosszul tároljuk a tojást?

2021. április 17. 10:00

Egy nebraskai farmer rántotta le a leplet egyszer és mindenkorra a tojásipar legnagyobb tévedéséről: rosszul tárolják és árulják őket, így aztán a vásárlók is „bűnösök”.