Intim torna: nem csak panasz esetén

2020. július 7. 18:00

Kriston Intim Torna női tanfolyamot szervezett Kiskunfélegyházán az Egészségfejlesztő Iroda július 7-e és 9-e között. A háromnapos esemény fontosságát és szükségességét jelzi, hogy nagyon hamar megteltek az üres helyek, élénk érdeklődés kíséri a tanfolyamot Kiskunfélegyházán.

Erzsébet-tábor a Dózsa iskolában

2020. július 7. 17:30

Az egyhetes turnus ideje alatt a dózsás gyermekek iskolai keretek között vehettek részt az aktív pihenést szolgáló, maradandó élményt nyújtó, az életkori sajátosságaikhoz igazodó foglalkozásokon, és a tábor helyszínén kívüli szabadidős kulturális programokon.

Ezüst és ligaelső dartsikerek

2020. július 7. 13:00

A 4. fordulóját rendezték meg július első hétvégéjén a kecskeméti Lesz Vigasz Amatőr Darts Viadalnak, amelyen a Félegyházi Darts Club képviseletében Vincze Katalin, Kormányos Dávid, Gál Tamás, Csúri Ferenc, Valkovics István, Pecz István valamint Horváth Zsolt ragadott nyílat.

Hamarosan újjászületik a Péteri-tó

2020. július 7. 10:00

Javában zajlanak a Péteri-tó eredeti mederalakulatát visszaállító munkálatok a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság vezetésével. Az egykor halastóként üzemelő természetes szikes tó rekonstrukciója európai uniós támogatásból, 329 900 000 Ft felhasználásával valósul meg.

Nomád duatlon Szegeden

2020. július 6. 15:00

Kiválóan indított a JOGGING PLUS csipet csapata a Nomád duatlon versenyen, Szegeden, június 27-én. Az olajosok körét a meghívott egyesületek sportolóinak és amatőr versenyzőknek rendezték meg. Az időjárás nem könnyítette meg a versenyzők dolgát, erőteljes napsütés és magas páratartalom tette próbára a lelkes indulókat.

Meghalt Ennio Morricone

2020. július 6. 13:00

Amikor egy pillanatra elcsendesedik a világ, és főleg a mozi. 91 éves korában meghalt Ennio Morricone olasz zeneszerző, karmester. Legendáját és nagyságát hiánya mutatja meg majd tökéletesen. Filmzenéit még az utca embere is fütyörészi, elég csak a Volt egyszer egy vadnyugatot, A Jó, a Rossz és a Csúfot vagy még a szalagavatóra is gyakran választott A profit említeni. A tehetségét nem skatulyázta be a cowboyoktól, és füstölgő puskacsövektől hemzsegő műfaj, a szégyenszemre csak egyszeres Oscar-díjas (előbb szemlesütve adott neki előbb egy életmű szobrocskát, aztán már szinte a semmiből kapott végre egy rendeset az Aljas nyolcasért).

Családi napot tartottak a modellezők

2020. július 6. 14:00

Családi napot tartott a Kiskunfélegyházi Korona Modellező Sportegyesület a repülőtéren július 4-én, szombaton. A jó hangulatú, ingyenes rendezvény célja volt, hogy a modellezést népszerűsítse, közelebb vigye az érdeklődő közönséghez. A műrepülő bemutatók mellett szimulátoros repülésre is volt lehetőség, a gyermekeknek kézműves foglalkozással kedveskedtek a szervezők.

Tárogató hangja töltötte be a Béke-teret pénteken este

2020. július 6. 10:00

Dr. Tóth Ákos tárogatójátékát élvezhettük július 3-án, pénteken, a Béke-téri szökőkútnál. A nagy számban megjelent érdeklődő és együttműködő közönség nagy tapssal és több esetben is énekkel kísérte a művészt. Hallható volt magyar népdalcsokor, Petőfi megzenésített versei, Rákóczi-dalok és néhány könnyűzenei ismert mű is. Jövő pénteken, július 10-én, 20 órától, a több félegyházi tagot is számláló, Kecskemét Brass rézfúvós együttest hallhatjuk.

Házi tarhonya készítése Pákapusztán

2020. július 5. 17:30

Gyermekkorom meghatározó és szép emlékei közé tartozik a házi tarhonya készítése. Nagyszüleim a város zajától távol, egy erdőszéli kis tanyán – Félegyháza és Kecskemét között – éltek Pákapusztán. Ma már csak az idősebb generáció ismeri ezt a helymeghatározást, a fiatalabbak, geodéták Kiskunfélegyháza I. kerület néven tartják nyilván.