Megemlékezés a Magyar Kultúra Napján

2021. január 22. 17:00

Január huszonkettedike. 1989 óta ekkor ünnepeljük a magyar kultúra napját. Az ünnep annak emlékére született, hogy Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le a Himnusz kéziratát. Nemzeti imádságunkat Erkel Ferenc zenésítette meg 1844-ben.

Életünk minden napja érték - videóval

2021. január 22. 17:30

​​​​​​​Online kiállítás nyílt a Móra Ferenc Művelődési Központban január 22-én, pénteken, a magyar kultúra napján. Ebből az alkalomból a tárlatot Rátkai Zsuzsanna, a Holló László Képzőművész Kör tagja ajánlotta az érdeklődők figyelmébe.

Vetélkedő a kultúra napján

2021. január 22. 13:30

A magyar kultúra napja alkalmából rendeztek vetélkedőt az intézményben. A tanulók játékos formában adhattak számot tudásukról a magyar kultúra és történelem, valamint hungarikumaink tekintetében. A díjazottak könyvjutalomban részesültek. Gratulálunk a szép eredményekhez! – írta Facebook-oldalán a Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskola.

Ma van a magyar kultúra napja

2021. január 22. 15:00

Ma van a magyar kultúra napja, amelyet országszerte és a határokon túl is megünnepelnek, a koronavírus-járvány miatt azonban idén rendhagyó módon, elsősorban online programokkal.

Felelős egyéni döntések gyorsíthatják a járványhelyzet javulását

2021. január 22. 12:00

A Korond utcai Egészségközpontban múlt év márciusában, a COVID-járvány megjelenését követően haladéktalanul kialakították azt az eljárásrendet, amit azóta is érvényben tartva sikerült megőrizni a betegek és az intézmény egészségügyi dolgozóinak biztonságát. Dr. Patkós Róbert félegyházi háziorvossal, az Egészségközpont orvosigazgatójával a tapasztalatokról és kilátásokról beszélgettünk.

Baleset szemtanúit keresi a rendőrség

2021. január 21. 15:00

Nyomozást indított halálos közúti baleset gondatlan okozása vétség elkövetésének gyanúja miatt a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya. A rendőrök a lakosság segítségét kérik a baleset körülményeinek tisztázása érdekében.

Véradó lettem!

2021. január 22. 10:00

Vannak dolgok, amiben későn érő típus vagyok. Sőt, sokszor halogatok olyan dolgokat, amik már napok, hetek, hónapok óta cirkulálnak az agyamban és tudom, hogy a lelki nyugalmam érdekében meg fogom őket csinálni, de valami miatt mégis azt gondolom, hogy a holnap ideálisabb rá, mint a ma.

Halálos baleset történt Kiskunfélegyházán

2021. január 20. 17:00

Egy személygépkocsi eddig tisztázatlan körülmények között elütött egy elektromos kerékpárral közlekedő nőt az 5302-es és az 542-es utak kereszteződésében lévő körforgalomnál január 20-án, szerdán 15 óra 30 perc körül. A baleset következtében az 57 éves kiskunfélegyházi asszony olyan súlyosan megsérült, hogy a helyszínen életét vesztette.

Újabb alkotással bővült a könyvtár festménygyűjteménye

2021. január 21. 12:00

A magyar kultúra napja alkalmából egy műkinccsel gyarapodott a Petőfi Sándor Városi Könyvtár. Móczár Károly – az egykori legendás rajztanár és festőművész – önarcképét adományozta az intézménynek Rosta Ferenc alpolgármester, amit Abonyi Szilvia, a könyvtár igazgatója vett át január 21-én, csütörtökön.