Uszonyos- és búvárúszó országos bajnokság

2024. április 24. 06:00

Rabi Anna, a Bácsvíz KVSC versenyzője, a Batthyány Lajos Általános Iskola 5.a osztályosa lehetőséget kapott, hogy a hétvégén Egerben, a Bitskey Aladár Uszodában az ifjúsági korosztályos uszonyos- és búvárúszó országos bajnokságon megmérettesse magát. Jelenleg serdülőkorú versenyzőként számára ez egy magasabb korosztályban történő versenyzést jelentett, így a cél elsősorban a saját időeredményeinek javítása volt.

Jelesre vizsgáztak elsősegélyből az iskolások

2024. április 24. 07:00

Elsősegélynyújtó versenyt szervezett az iskolásoknak a Magyar Vöröskereszt április 23-án, a kiskunfélegyházi Szakmaközi Művelődési Házban. Az eseményre mind az általános, mind a középiskolások jelentkezhettek, akik hónapok óta szaksegítséggel készülnek a megmérettetésre.

Megtartották az áprilisi bizottsági üléseket

2024. április 24. 08:00

Megtartották a városüzemeltetési és környezetvédelmi, a művelődési és szociális, a jogi és a gazdasági bizottságok üléseit április 22-én és 23-án a városháza tárgyalójában, hogy előkészítsék és megvitassák az április 25-ei képviselő-testületi ülés napirendi pontjait.

Motoros vezetéstechnikai nap

2024. április 24. 10:00

Ingyenes vezetéstechnikai tréninget szervez a motorok szerelmeseinek május 11-én, szombaton a Kiskunfélegyházi Városi Balesetmegelőzési Bizottság. A rendezvény 9-től 13 óráig tart a Csanyi úti Süveges Autósiskola Tanpályáján.

Növényvédelmi permetezés

2024. április 23. 16:00

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztálya értesíti a lakosságot, hogy április 26-án, pénteken – az időjárás figyelembevételével – elvégzik a díszfák növényvédelmi permetezését. Rossz idő esetén április 29-én vagy 30-án pótolják az elmaradt munkát. Alkalmazott permetezőszerek: Runner 2 F, Topas 100 EC, Csöpmix, Silwet, Mospilan 20 SG, Decis Mega.

Régiós döntőt játszott az FTSI junior fiú kosárlabdacsapata

2024. április 23. 13:00

Április 13-án, a lakiteleki Kárpátia Rendezvényház adott otthont az U18-as fiú kosárlabdázók régiós döntőjének, amelyen a rendező Félegyházi Térségi Sportiskola mellett a Nyíregyházi Sportcentrum, a Vásárhelyi Kosársuli és az Egri VSI KOK fiataljai vettek részt. A regionális bajnokság legjobb 4 keleti csapata küzdött meg az egyetlen továbbjutó helyért.

Szalóki Ági babakoncertje

2024. április 23. 14:00

A háromszoros Fonogram-díjas, Liszt Ferenc-díjas Szalóki Ági ad babakoncertet április 25-én, csütörtökön 10 órától a Móra Ferenc Művelődési Központban. Jegyár: 500 Ft, ami a helyszínen vásárolható.

Nemzetközi versenyeken birkóztak

2024. április 22. 19:00

Határon innen és túl, különböző nemzetközi versenyeken mérettették meg magukat a hétvégén a  Kiskunfélegyházi Birkózó Sportegyesület válogatott versenyzői – mondta el lapunknak Szabó József edző.