Aratófesztivált rendeztek Kunszálláson

2021. július 5. 14:00

Negyedik alkalommal rendezték meg Kunszálláson az aratófesztivált. Július 3-án, szombaton reggel a Radnai-téren gyülekeztek az arató férfiak és a marokszedő nők, akik lovaskocsikon és gyalogosan mentek a falu határában lévő gabonatáblához, amelyet Provics Tibor ajánlott fel a rendezvény megtartásához.

Kiváló kunszállási környezetvédők

2021. április 16. 15:00

A Curie Környezetvédelmi Emlékverseny területi (regionális) döntőjébe 11 csapattal (3-8. évfolyamosok) jutott be a Kunszállási Tóth Pál Általános Iskola. Az Akkreditált Kiváló Tehetségpontként működő iskola több mint egy évtizede vesz részt ezen a megmérettetésen.

Toronyóra, láncostul

2021. január 17. 08:00

Él egy család Kunszálláson, akiket a közös örömökön, együtt megélt sorson és leküzdött nehézségeken túl összeköt a közös lelkesedés is. A Hatvani család elkötelezett értékmentő.

A kunszállásiak is vigyáznak egymásra

2020. november 27. 15:00 | Koronavírus

Időről időre megmutatkozik, hogy vannak Kunszálláson jó szándékú, segítőkész emberek. Molnár Editke jóvoltából november 26-án minden általános iskolás diáknak egy darab mosható textilmaszkot juttattak el. A település köszöni felajánlását, munkáját – adta hírül Almási Roland Márk, polgármester.

Felújított hivatalt és új óvodát avattak Kunszálláson

2020. szeptember 3. 13:00

A felújított polgármesteri hivatalt és a Mosolyvár Óvoda új épületét adták át ünnepélyes keretek között Kunszálláson augusztus 29-én. Az átadásokon a nemzeti színű szalagot Almási Roland Márk polgármester, Lezsák Sándor országgyűlési képviselő és Mák Kornél a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés alelnöke vágták át. Az óvodánál az apróságok Molnár Máté vezetésével, hangulatos műsorral vették birtokba megújult és kibővített intézményüket. Az épületeket Gyöngyösi József nyugalmazott plébános áldotta meg.

Elmarad a kunszállási húsfőző fesztivál és falunap

2020. augusztus 31. 14:00 | Koronavírus

– Fájó szívvel, de azt a – véleményem szerint jelenleg legfelelősségteljesebb – döntést hoztam ,tekintettel az egyre fokozódó járványügyi helyzetre, hogy az idei Falvak Éjszakája rendezvénysorozat keretében tervezett húsfőző fesztivál és falunap elmarad – írta Facebook-oldalán Almási Roland Márk, Kunszállás polgármestere.

Megújul a kunszállási Falumúzeum

2020. augusztus 7. 12:00

Mintegy 4 millió 194 ezer forintot nyert Kunszállás község önkormányzata a Magyar Falu program keretében a Közösségi tér ki/átalakítás és foglalkoztatás 2020 című pályázaton, amely összegből a volt Falumúzeumot újítják fel.

Szeptemberben fogadhatja a gyerekeket a megújult kunszállási óvoda

2020. május 13. 14:00

Befejeződött a kunszállási a Mosolyvár Óvoda komplex felújítása – jelentette be Almás Roland Márk polgármester, miközben arra is emlékeztetett, hogy a beruházást az előző polgármester, Kovács Imre és képviselő-testülete terveztette, pályázta és indította el. A település eddigi egyik legnagyobb értékű beruházásának tényleges kivitelezési munkálatait tavaly április 1-jén kezdték meg, és 30-40 százalékos készültségnél vette át az új polgármester.