Restaurálják a Feszty-körképet
21 évvel ezelőtt adták át az újjászületett Feszty-körképet a látogatóknak. A Feszty Árpád festette, „A magyarok bejövetele” c. monumentális festményt 1995 után újra restaurátorok szépítik.
Részletek21 évvel ezelőtt adták át az újjászületett Feszty-körképet a látogatóknak. A Feszty Árpád festette, „A magyarok bejövetele” c. monumentális festményt 1995 után újra restaurátorok szépítik.
RészletekRetkes Hanna képviselte Kiskunfélegyházát az áprilisban megrendezett Weöres Sándor megyei szavalóversenyen. Nem véletlen, hogy a megmérettetést a verseny névadójáról elnevezett intézményben, a Kiskunhalasi Weöres Sándor Általános Iskolában tartották.
RészletekÁprilis 22-én rendezték meg Kecskeméten a Hírös Agóra Ifjúsági Otthonban a XXV. Országos Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Találkozót. Ezen a napon Bács-Kiskun Megye Gyermekszínjátszó csoportjai mutatkoztak be, mintegy 14 csapat részvételével.
RészletekKépzőművészeti pályázatot hirdetett általános iskola felső tagozatos és középiskolás diákok számára a kiskunfélegyházi Kiskun Múzeum, a Magyar Nemzeti Levéltár Bács-Kiskun Megyei Levéltára és a Kecskeméti Katona József Múzeum az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója tiszteletére Bács-Kiskun 56/60 címmel az alábbi témában: 1956 emlékezete.
RészletekBagdy Emőke ismét gondolkodásra késztette a félegyházi közönséget. A népszerű előadó, a pszichológiatudomány kandidátusa, professor emeritus asszony a Nagycsaládosok Kiskunfélegyházi Egyesülete és a Móra Ferenc Művelődési Központ meghívására érkezett a városba, és most is a klasszikus keresztény értékeket hozta magával. Az előadás fő témája a család volt. Az a társadalmi egység, amely – mint az előadó fogalmazott – életünk legnagyobb erőforrása, ami értelmet ad létünknek és spirituális távlatokat nyit előttünk. Mert aki gyermeket nemz, vagy szül, az génjeiben már halhatatlan.
RészletekÜnnepi kórushangversenyt tartottak április 23-án a Művelődési Központban Bárdos Lajos halálának 30. évfordulója évében megrendezett zenei hetek keretében. A Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusa szervezésében megtartott hangverseny méltó állomása volt a zeneszerző tiszteletére megrendezett programsorozatnak.
RészletekDiákok számára hirdetett esszéíró pályázatot a kiskunfélegyházi Kiskun Múzeum, a Magyar Nemzeti Levéltár Bács-Kiskun Megyei Levéltára és a Kecskeméti Katona József Múzeum az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója tiszteletére. A pályázat címe: Bács-Kiskun 56/60. Jelentkezni az alábbi témákban lehet.
RészletekFekete János pedagógus, helytörténész 1924. április 3-án született Kiskunfélegyházán egy Jászfényszaruból betelepült redemptus család hetedik generációjának gyermekeként. Tanulmányait a Fehériskolában kezdte, majd a Kiskunfélegyházi Tanítóképzőben folytatta, ahol életre szóló szellemi útravalót kapott dr. Takács Béla tanárától a néprajzkutatás területén, és dr. Mezősi Károly igazgatótól a történettudomány területén. A szellemi munka mellett rendszeresen zenélt, orgonált. Tulit Péter szakmai vezetésével tornázott, aki érdeklődését a sport felé irányította. 1950-ben testneveléstanári és versenybírói szakképesítést szerzett.
Részletek140 éve hunyt el a „haza bölcse” címmel tartott előadást Juhász István Kiskunfélegyháza díszpolgára a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Az előadás keretében Deák Ferencről, magyar politikusról, jogászról, táblabíróról, államférfiról, országgyűlési képviselőről és az első felelős magyar kormány igazságügy-miniszteréről emlékeztek meg.
RészletekA magyar filmtörténet talán legszebb filmje, Makk Károly Szerelem című mozija is bekerült a rangos fesztivál Cannes Classics programjába.
Részletek