Vereség hazai környezetben

2021. augusztus 29. 13:00

Első mérkőzését játszotta hazai pályán a 2021/22-es szezonban a Kiskunfélegyházi Vasutas SK labdarúgócsapata. A félegyházi együttesnek ezúttal nem sikerült itthon tartania a pontokat.

A Kárpát-medencében Sakkozó Magyarok XXV. Világtalálkozója

2021. augusztus 26. 16:00

1996-óta rendezik a sakk-találkozót a Lakitelek Népfőiskola és Hungarikum Liget Kölcsey Házában, mely 2020-ban a vírusveszély miatt szünetelt, de a sorozat nem szakadt meg. Az idén augusztus 15-21 között került sor a jubileumi versenyre, amire öt országból érkeztek játékosok, köztük négyen a kezdetektől eltelt huszonöt év alatt mindig itt voltak: Bicskei Mihály és Farkas Tibor Magyarkanizsáról, Donkó Mátyás Kecskemétről és Szatmáry-Révai József Munkácsról – tájékoztatta lapunkat Seres László programvezető, főbíró.

A XXVIII. Kiskun Utcai Futóverseny eredményei

2021. augusztus 24. 19:00

Augusztus 22-én – a Kiskun Expo egyik sportprogramjaként – a Jogging Plus Sportegyesület szervezésében rendezték meg a régmúlt hagyományokat őrző XXVIII. Kiskun Utcai Futóversenyt, amelyen mintegy 250 versenyző állt rajthoz és sikeresen teljesítette a különböző távokat. Az eseményt Balla László, Kiskunfélegyháza Város Sportért felelős alpolgármestere nyitotta meg a Rollsped kamionról. Ez után Simon Hajnalka, a Kiskunfélegyházi Jumping Fitness trénere melegítette be a futókat.

Győzelemmel rajtolt a Vasutas SK

2021. augusztus 22. 19:30

Sikerrel kezdte az új szezont a megyei II. osztályt a megyei III. osztály északi csoportjára cserélő Kiskunfélegyházi Vasutas SK, amely a bajnoki nyitányon Jakabszálláson győzedelmeskedett.